JINGLEMoonlight FilmBALKANIKA MTVEce Berker

NEDİR ?

2002 yılında kurulmuş, bağımsız bir müzik yapım şirketidir. Faaliyet konuları şunlardır :

RECORDING

- Reklam ve Film Müzikleri Prodüksiyonu;
"
Jingle Bears " adlı ekibiyle bir çok radyo ve TV reklamına ve 600 civarında TV dizi bölümü, TV filmi ve program için müzik yapılmıştır ve yapılmaktadır.

- Müzik Albümleri Yapım, Çoğaltım ve Satış;

Şu ana dek kayıtları dahil tüm prodüksiyonu ile dört müzik albümü ve bir de kitap CD yapımı gerçekleştirilmiş, ayrıca iki albüm de lisanslı olarak yayınlanmıştır (bkz:albumler). Yenileri için çalışılmaktadır.

- Özel Proje Stüdyo Kayıtları

Aralarında Roche, Benckiser gibi firmaların ürünlerinin bulunduğu çeşitli proje şarkıları, sanatçı albümleri için aranjmanlar, remiksler yapılmıştır. Yenileri yapılabilir...

(Bkz: Jingle)
(bkz:albumler)

MÜZİK TELEVİZYONU

- Balkanika MTV, Balkan müziklerine özgü video klip, konser ve diğer müzik programları yayınlayan uluslararası müzik televizyonunun Türkiye ve Almanya Temsilciliği.

- Fen TV, Bulgaristan'ın yerel folk müzik kanalı Türkiye ve Almanya Temsilciliği

www.balkanika.tv

VİDEO FİLM YAPIM

- Firma, Ürün Tanıtımları, Açılış, Lansman, Davet, Yıldönümü Kutlamaları
Türk Telekom, Artscom London, CarrefourSa, Aventis firması için özel video yapımı...

- Düğün, Nikah, Sünnet, Doğumgünü vb. Özel Günler
Hayatlarını birleştiren altı çiftin mutlu günlerini, onlara özel kurguladığımız düğün videoları ile kalıcı kıldık. Glidecam, Flyingcam, Jimmy Jib, M2 35mm adaptör, telsiz yaka ve boom
mikrofon gibi teknikleri kullandığımız birden fazla kamera ile çekilmiş röportajlı, müzikli düğün videolarımıza güveniyoruz. Kameralarımızın arkasında duruyoruz, çünkü gelinin çiçeğini fırlattığında onların nereye dönük durduğu hiç bu kadar önemli olmamıştı...

- Müzik Videoları (Video Klip)
Serdar Ortaç, Burak Demir, Burak Aziz ve Stefan için müzik videoları çektik. Dijital video formatıyla uygun bütçeli müzik klipleri için alternatif çözüm seçeneklerimiz ve yaratıcı fikirlerimiz var.

- Konser Çekimleri

Istanbul Superband, Beyza Durmaz, Tülay Uyar, Selim Atakan, Fatih Erkoç ve Mısırlı Ahmet için konserler çektik. Dört kamera ile konser çekiminde bütçe/kalite oranımızda iddialıyız.

www.moonlightfilm.net işbirliğiyle...

EDİSYON

- Söz, Beste, Aranjman Temsili
Müzikal Edisyon Kataloğu içinde yer alan binlerce yerli ve yabancı eserin Türkiye ve Uluslararası yayýncýlýðý sürmektedir.

-
Uluslararası Telif Hakları Yönetim ve Danışmanlık
Müzikal Edisyon ile sözleşmeli söz yazarı, besteci ve aranjörlerin Türkiye'de ve yurt dışında hak ettiği müzik teliflerinin izlenmesi, tahsil edilmesi ve ödenmesi; yurt dışından eser sahiplerinin ve edisyon şirketlerinin telif haklarının Türkiye ve Almanya'da izlenmesi, tahsil edilmesi ve ödenmesi
,

- Uluslararası Müzik Lisanslama

Herhangi bir projede kullanılması istenen yerli veya yabancı müzik eserinin kullanım lisansının alınması hizmeti,

- Yerli ve Yabancı Stok Müzik Katalogları
Film, dizi,
reklam, belgesel, tv programı, video oyunu, sunum, defile, açılış, gösteri, tiyatro, web sitesi, video oyunu gibi projelerin müzik gereksinimi için makul bütçeler dahilinde STOK MÜZİK seçenekleri sunulmaktadır. Anahtar kelime arama olanağıyla binlerce seçkin müzik parçası arasından hızlıca seçim yapılabilmektedir.

- Uluslararası Çözüm Ortaklığı

Fransa'da Ascott Music; Hollanda'da Ryder Music, Almanya'da
Clubstar, Roba Music ve Ozella Music, Italya'da Milagro Acustico, Ýngiltere'de Demon Music Bulgaristan'da Ara Music, Diapason Records, Romanya'da Ro Music ile müzik albümleri, kayıt, fonogram lisanslama, stok müzik ve alt-edisyon konularında işbirliği sürmektedir.

DEMO DEĞERLENDİRME

Müzik hayatına yeni atılmak isteyenler için var olan eğitim kurumlarına başvurmak dışında ikinci yol, kendi olanaklarıyla hazırladığı demoları müzik şirketlerine gönderip ilgi çekmeye çalışmaktır. Bu sırada yapılan bazı hatalar, bu çabaların boşa gitmesine neden olabilir.

Müzikal Yapım, beste üretimi konusunda demo gönderenlere yol göstermekte ve uygun vasıfta gönderilen her demoyu değerlendirip yazılı olarak yanıtlamaktadır. Ayrıca uygun bulunan eserler, Müzikal Edisyon kataloğuna kazandırılmakta ya da sektörde iş olanağı sağlanması için fırsat verilmektedir.

Demo göndermeden önce bu konudaki detayların mutlaka okunmasını öneririz:

(bkz:demo)

 

© 2009 TÜM HAKLARI SAKLIDIR - ALL RIGHTS RESERVED MÜZİKAL YAPIM ORGANİZASYON LTD

©2009 güncelleme / update 25 December 2010